Jest piękny, luksusowy i dobry dla naszej skóry. To szlachetny, królewski materiał, który charakteryzuje się gładkością, delikatnym połyskiem i subtelnością. Jedwab, czyli najbardziej pożądany materiał odzieżowy na świecie, to symbol elegancji i stylu. Jest ponadczasowy, ekskluzywny i wykazuje właściwości prozdrowotne. Właśnie dlatego, w Klenzis, tak często sięgamy po wysokiej jakości włoski jedwab morwowy. Dlaczego tak bardzo kochamy jedwab i co powinnaś o nim wiedzieć? 

Motyli skarbiec

Wieki temu produkcja jedwabiu była tak pilnie strzeżoną tajemnicą, że za zdradzenie choćby najmniejszego szczegółu, grożono śmiercią winowajcy oraz jego rodziny. Wokół historii powstania jedwabiu powstało wiele legend, które nadają mu jeszcze większego prestiżu. Za odkrywczynię tego luksusowego materiału uznaje się żonę chińskiego cesarza, Xi Lingshi. To właśnie ona, podczas spaceru w cesarskich ogrodach, odkryła białe larwy w pięknych kokonach, które postanowiła ze sobą zabrać do pałacu. Nie wiedzieć czemu, kokony znalazły się we wrzącej wodzie i dzięki temu z oprzędu można było wydobyć piękne, długie nici. Z powstałej tkaniny uszyto szaty cesarza i w ten oto sposób powstało pierwsze jedwabne odzieżowe dzieło. 

Produkcja jedwabiu opiera się na czterech etapach. Są to: uprawa drzew morwowych, hodowla jedwabników, nawinięcie jedwabnych nici na szpulę i wyrób tkaniny. Hodowla poczwarek jedwabnika przypada na okres wiosenny. Żywią one się liśćmi drzew morwowych, a po blisko 3 tygodniach owijają się w kokon, z którego albo powstanie jedwab, albo żółto-biały motyl, który da początek kolejnemu cyklowi rozwojowemu. Poczwarki jedwabnika muszą rozwijać się w odpowiednich warunkach. Lubią czyste, ciepłe i suche otoczenie. Kokony na jedwab zanurza się we wrzątku, znajduje koniec nici jedwabnej i nawija na szpulę. Z każdego kokonu uzyskuje się około 1.6 km nici jedwabnej.  Nić jedwabną poddaje się procesowi przędzenia, aby uzyskać przędzę jedwabną, czyli podstawę do produkcji tkanin.

Za jedwab podziękuję Ci Twoja skóra

To materiał, który naprawdę otula i pieści nasza skórę. Jest dla niej niezwykle przyjemny, nie podrażnia, nie uwiera, idealnie się do niej dostosowuje, tworząc efekt second skin. Ale to nie wszystko! Największe atuty jedwabiu, kryją się w jego właściwościach prozdrowotnych. Jedwab to przede wszystkim materiał hipoalergiczny- nie uczula, jest odporny na roztocza i pleśnie. Ponadto, o czym wie niewielu, ma zdolności termoregulacyjne, co oznacza, że latem chłodzi, a zimą daje ciepło. Oprócz tego, pochłania wilgoć z otoczenia, co w żaden sposób nie wpływa na jego wygląd i objętość, a także korzystnie wpływa na nasz układ nerwowy. Zawarte w nim bogactwo aminokwasów działa na nas relaksacyjnie i regenerująco. Jak same widzicie, nie dość, że imponująco wygląda, to jeszcze odpowiednio troszczy się o naszą skórę i samopoczucie! 

On dba o Ciebie, Ty dbaj o niego! 

Szlachetny materiał zdecydowanie wymaga szlachetnej pielęgnacji. Jedwab morwowy w tej kwestii jest bardzo wymagającym materiałem, mimo swojej silnej i gęstej konstrukcji. To materiał idealny, wysoce elastyczny i odporny na gniecenia, jednak potrzebuje profesjonalnego zaopiekowania.   

W jaki sposób go pielęgnować, aby zachował swoje właściwości i piękny wygląd?

⦁ zanim przystąpisz do pielęgnacji zapoznaj się z informacjami umieszczonymi na metce

⦁ jedwab zawsze pierz ręcznie w wodzie o temperaturze nie przekraczającej 30 stopni

⦁ używaj do prania tylko delikatnych detergentów

⦁ nigdy nie namaczaj, nie wykręcaj ani nie trzyj jedwabnych tkanin

⦁ po wypraniu rozłóż ubranie na ręczniku lub powieś na wieszaku

⦁ nigdy nie susz jedwabiu na słońcu, ponieważ może stracić kolor

⦁ jedwab prasuj zawsze na lewej stronie, kiedy tkanina jest jeszcze wilgotna

⦁ najbezpieczniejsze będzie prasowanie parą z kilkucentymetrowej odległości od tkaniny

Jedwab w ekskluzywnej wersji Klenzis

Już teraz wiecie, dlaczego tak bardzo stawiamy w naszej produkcji na jedwab morwowy. Jedwabne ubrania zajmują w naszych kolekcjach szczególne miejsce i są najbardziej pożądanymi przez nasze Klientki. Nasze jedwabne projekty, to absolutne bestsellery, stworzone z myślą o najbardziej wymagających kobietach i w zgodzie z najnowszymi trendami w modzie. W naszej ofercie znajdziecie oryginalne, eleganckie sukienki w bieliźnianym stylu, które zachwycają nowoczesnością i modowym lookiem. Subtelne, jedwabne koszulki nocne, szlafroczki oraz piżamki z koszulką i szortami, z których możecie stworzyć absolutnie ekskluzywny zestaw. Nie zapomnieliśmy również o dodatkach! Do wszystkich swoich stylizacji dobierzecie również urocze i unikatowe jedwabne gumki do włosów. 

W Klenzis cenimy bardzo możliwość wyboru i tworzenie wachlarza możliwości. Dlatego wszystkie nasze jedwabne wzory znajdziecie także w wersji satynowej. Znajdź swój ulubiony materiał i podaruj sobie luksus w totalnie kobiecym wydaniu!